Google Street View Türkiye’de! »

Ekleme Tarihi: 22.10.2015 17:00:10

Google Street View Türkiye’de!
Dünyanın en çok kullanılan online harita servisi olan Google Mapsbaşarılıyapısı ile kendini geliştirmeye devam ediyor. Google Maps,360 derece fotoğraflardan oluşan Street View özelliğini Türkiye’dekullanıma sundu.
Street View özelliği sayesinde harita üzerinden desteklenen bölgelerioradaymış gibi gezebiliyorsunuz. Ülkemizde kullanıma yeni açıldığı halde Güneydoğu bölgesi hariç ülkenin büyük bir bölümünü görüntüleme imkanı sunuyor.

Google Street View Çalışanları! 

Uzun süredir yurtdışında kullanılan servis için çalışmalarını sürdüren Google, geçtiğimiz aylarda iş ilanı açmıştı. Google Street View çalışanları18kg ağırlığındaki 15 kameralı çanta ile sokakları dolaşıyorlar. Her 2.5 saniyede bir fotoğraflama yapan 15 kamera bu fotoğrafları kusursuz GPS etiketi ile Google'ın genel merkezine yolluyor ve fotoğraflar titiz bir çalışma sonucu birleştirilerek Türkiye sokaklarını 360° görüntüleme imkanısunuyor.

Cihaz üzerinde 1 ileri seviye GPS anteni, 15 adet özel yapım 5.1mm lensli kamera, lensleri buğulanmadan koruyan özel ekipmanlar, güç ve veri kablosu bulunuyor.Günde sekiz saat dolaşan bu çalışanlara 4 bin 300 TL maaş veriliyor.

Kaynak:shiftdelete.net

http://shiftdelete.net/google-street-view-turkiye-de-65036