Sürücüsüz Tesla Devri Başladı »

Ekleme Tarihi: 11.01.2016 11:02:32

Sürücüsüz Tesla Devri Başladı
Tesla, sahip olduğu otomatik sürüş yetenekleri ve güncel teknolojileriyle kullanıcılarını fazlasıyla mutlu etmeyi başarıyor. Ancak kullanıcılar resmi ve gayriresmi forumlarda açtıkları konular ile araçlarını uzaktan kontrol etmek istediklerini belirttiler. Hatta konuyla alakalı bir imza kampanyası bile başlatılmıştı.

Bunun üzerine Tesla konuyla ilgili olarak Kasım ayında bir açıklama yapmıştı.

Açıklamada sistemin hazır olduğunu fakat güvenliği üzerinde testlerin sürdüğünü, güncellemenin kısa bir süre içerisinde kullanıcılarına sunulacağı belirtilmişti. 

Aslında sürücü olmaksızın kullanılan ilk araç Tesla değil. Mercedes E Serisi ve BMW 7 Serisi gibi araçların 2016 modellerinde de bulunan bu özellik, Tesla'ya da bugün yayınlanan güncelleme ile geldi.

Tesla Model S ve Model X kullanıcıları araçlarının yazılımını 7.1 sürümüne yükselttiklerinde bu özelliği kullanmaya başlayabilecekler.

Ancak bu özelliğin de belli sınırları var. Kullanıcılar araçlarını maksimum 8 km/s'lik bir hızla, 12 metre kadar hareket ettirebilecekler. Bu güncelleme kullanıcılara özellikle araçlarını park ederken yardımcı olacak.

Ayrıca garajı olan kullanıcılar için garaja girip çıkarken yaşanan ufak çaplı kazaların da önüne geçilmiş olacak.

Kaynak:shiftdelete.net
http://shiftdelete.net/surucusuz-tesla-devri-basladi-67581
Yazar: Mustafa Kemal Can