Türkiye’de 4. Endüstri Devrimi Başlıyor! »

Ekleme Tarihi: 25.01.2016 17:13:00

Türkiye’de 4. Endüstri Devrimi Başlıyor!

Türk Telekom Grubu üst yöneticileri, Davos’ta bu yıl “Dördüncü Endüstri Devrimi” ana temasıyla gerçekleşen Dünya Ekonomik Forumu’na katıldı.

İletişim teknolojilerinin ülkelerin ekonomik büyümesi ve refahı için vazgeçilmez olduğunu belirten Türk Telekom Grubu Bireysel İş Birimi CEO’su Erkan Akdemir, “Türkiye'nin iletişim teknolojileri lideri olarak, yeni sanayi devrimini ülkemizde gerçekleştirmeye hazırız Önümüzdeki günlerde hayata geçecek olan yeni nesil mobil teknoloji 4.5G ile birlikte yeni fırsatlar ve iş alanları ortaya çıkacak. Bu gelişmeler ekonomide önemli bir dinamizm yaratacak” dedi.

Endüstri 4.0 Nedir?

Türk Telekom Grubu Kurumsal İş Birimi CEO’su Mehmet Ali Akarca da “Türkiye’nin dijital omurgasını oluşturan fiber altyapımız 81 ilimizi birbirine bağlıyor. Türk Telekom Grubu olarak M2M uygulamalarımız, bulut ve büyük veri gibi çözümlerimizle müşterilerimizin hızlı ve güvenli şekilde dünyaya bağlanmalarını sağlıyoruz. Bu hizmet ve çözümlerimiz sayesinde Türkiye’de şirketlerin verimliliğini artırıyor ve onları geleceğe hazırlıyoruz. Hedefimiz bu vizyonla Türkiye’yi iletişim ve teknoloji üssü haline getirmektir” dedi.

Tüm dünyadan, 40’ı aşkın devlet liderini ve iş dünyasından 2 bin 500’ün üzerinde üst düzey yöneticiyi ağırlayan Dünya Ekonomik Forumu’nun 46’ıncısı Davos’ta gerçekleşti. “Dördüncü Endüstri Devrimi” ana temasıyla düzenlenen Forum’da teknoloji ekseninde dünyanın gelişimine ve ‘insan için teknoloji’ kavramına odaklanıldı.

Kaynak:shiftdelete.net
http://shiftdelete.net/turkiye-4-endustri-devrimi-basliyor-68011
Yazar:Ender Öztürk